Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Product Type | Solar Motion Sensor Security Light |
| LED Count | 74 LEDs |
| Design | 3 Adjustable Heads |
| Brightness | 800 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 Waterproof |
| Power Source | Solar Powered |
| Installation | Wall Mounted |
| Features | Details |
| Brand: | Alpha Lights |
Type | Floodlight |
Lighting Technology | PIR |
| Power Source | Corded Electric |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220V |
| Mounting | Wall Mounted |
| Lumens | 1000lm |
| Item Length | 10.5cm |
| Sensor Type | Motion |



