Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Product Type | Solar Dummy CCTV Security Light |
| LED Count | 8 Ultra Bright LEDs |
| Power Source | Solar Powered |
| Battery Capacity | 1200 mAh |
| Beam Angle | 270° Wide Coverage |
| Waterproof Rating | IP65 Waterproof |
| Product Type | Solar Motion Sensor Security Light |
| LED Count | 74 LEDs |
| Design | 3 Adjustable Heads |
| Brightness | 800 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 Waterproof |
| Power Source | Solar Powered |
| Installation | Wall Mounted |
| Light Source Type: | LED |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor, Indoor |
| Brand: | Alpha Lights |
| Power and Plug: | Solar Powered |
| Color: | Multicolored |
| Brand | Alpha Lights |
| Dimension | 180(L)*130(W)*48 mm(H) |
| Weight | 300g |
| Power & Plug | Solar Powered |
| Material | Plastic |
| Power & Plug: | Solar Powered |
| Occasions: | Christmas, Wedding |
| Brand: | Alpha Lights |
| Length: | 24m |
| Color: | Blue, Cool White, Multi Color |
| Special Feature: | Waterproof |
| Features | Details |
| Brand: | Alpha Lights |
Type | Floodlight |
Lighting Technology | PIR |
| Power Source | Corded Electric |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220V |
| Mounting | Wall Mounted |
| Lumens | 1000lm |
| Item Length | 10.5cm |
| Sensor Type | Motion |
| Brand | Alpha Lights |
| Material | Aluminum + Glass |
| Dimension | 195 × 153 mm |
| Colour | Black |
| Light fixture form | Wall |
| Color: | Black |
| Bulb base: | GU10 |
| Color temperature: | Cool White |
| Material: | Stainless Steel |
| Style: | Modern |
| Light Fixture Form: | Sconce |



