Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Product Type | Dimmable LED Square Ceiling Light |
| Power Options | 28W / 36W / 40W / 48W |
| Light Colour | Cool White 6500K |
| Brightness | 2240 Lumens |
| Waterproof Rating | IP44 Waterproof |
| Installation Type | Flush Mount Ceiling Installation |
| Brand | Alpha Lights |
| Colour | Black Frame |
| Dimensions | 30 (L) x 30 (W) x 2.4 cm (H) |
| Style | Modern |
| Light fixture form | Close to Ceiling |
| Brand | Alpha Lights |
| IP Rating | IP44 |
| Voltage | 85 - 265 V |
| Dimension | 30 cm * 30 cm * 2.4 cm |
| Light fixture form | Close to Ceiling |



