Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Product Type | LED Security Floodlight |
| Power | 30W |
| Brightness | 2400–3000 Lumens |
| Light Colour | 6500K Cold White |
| Waterproof Rating | IP66 Waterproof |
| Sensor Type | PIR Motion Sensor |
| Brand | Alpha Lights |
| LED | 74 |
| Dimension | 15 (L) x 11 (W) x 10.7 cm (H) |
| Waterproof | IP65 |
| Room Type | Patio, Deck, Garden |
| Features | Details |
| Brand: | Alpha Lights |
Type | Floodlight |
Lighting Technology | PIR |
| Power Source | Corded Electric |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220V |
| Mounting | Wall Mounted |
| Lumens | 1000lm |
| Item Length | 10.5cm |
| Sensor Type | Motion |
| Brand | Alpha Lights |
| Material | Aluminum + Glass |
| Dimension | 195 × 153 mm |
| Colour | Black |
| Light fixture form | Wall |
| Brand | Alpha Lights |
| Material | Aluminium |
| Colour | Black |
| Power | 10W |
| Type | Floodlight |
| Brand | Alpha light |
| Voltage | 220V |
| Material | Aluminium |
| Installation area | Indoor&Outdoor |
| Colour | Black |
| Brand: | Alpha Lights |
| Light Type | LED Floodlight |
| Power Output | 10W, 20W, 30W, 50W |
| Motion Sensor | PIR Motion Detection |
| Waterproof Rating | IP66 (Weatherproof) |



