Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| POWER OPTIONS | 18W / 24W / 36W / 40W / 48W |
| LIGHT COLOUR | 6500K Daylight White |
| BRIGHTNESS | 3240 Lumens |
| WATERPROOF RATING | IP44 Waterproof |
| MATERIAL | Polycarbonate |
| STYLE | Modern Flush Mount |
| Brand | Alpha Lights |
Base Material | Plastic |
Light Source | LED |
Color temperature | Warm White & Cool White |
Wattage | 24W |
| Application | Bedroom/Hotel/Residential/Kitchen/Stairwell/garage |
| Design | Product Dimensions |
| Round Ceiling Light (Cool White): | 180(D) * 40(H)mm |
| Round Slim Ceiling Light (Day Light): | 300(D) * 20(H) mm |
| Round Ceiling Light (Warm White): | 180(D) * 40 (H) mm |
| Round Ceiling Light (Cool White): | 280(D) * 28mm(H) |
| Square LED Ceiling Light: | 180(D) * 40 (H) mm |
| Round Ceiling Light (RGB): | 290(D)* 30 mm(H) |
| Product Type | RGB LED Ceiling Light |
| Power | 24W (3200 Lumens Equivalent) |
| Size | 290mm × 290mm × 30mm (30cm) |
| Light Colour | RGB + 3 White Modes (Warm / Neutral / Cool) |
| Control | Remote Control Included |
| Voltage | AC 110–240V |
| Material | Polycarbonate + Metal Base |
| Mount Type | Flush Mount Ceiling Light |
| Functions | Dimmable, Timer, Memory, Night Light |
| Brand | Alpha Lights |
| Style | Modern |
| Special feature | Waterproof |
| Wattage | 18W |
| Color temperature | Cool White |
| Light Fixture Form | Close to Ceiling |
| Brand | Alpha Lights |
| Color Temprature | Cool White (6000k) |
| Power | 22W |
| Dimension | 24 cm * 9 cm |
| Style | Modern |
| Light fixture form | Close to Ceiling |



