Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Brand | Alpha Lights |
| Style | Modern |
| Special feature | Waterproof |
| Wattage | 18W |
| Color temperature | Cool White |
| Light Fixture Form | Close to Ceiling |
| Product Type | RGB LED Ceiling Light |
| Power | 24W (3200 Lumens Equivalent) |
| Size | 290mm × 290mm × 30mm (30cm) |
| Light Colour | RGB + 3 White Modes (Warm / Neutral / Cool) |
| Control | Remote Control Included |
| Voltage | AC 110–240V |
| Material | Polycarbonate + Metal Base |
| Mount Type | Flush Mount Ceiling Light |
| Functions | Dimmable, Timer, Memory, Night Light |
| Brand | Alpha |
| Dimensions | 7.5"L x 7.5"W x 1.8"H |
| Light fixture | Close to Ceiling |
| Shape | Round |
| Room Type | Office, Bedroom, Kitchen, Living room,Hallway |
| Brand | Alpha Lights |
| Color Temprature | Cool White (6000k) |
| Power | 22W |
| Dimension | 24 cm * 9 cm |
| Style | Modern |
| Light fixture form | Close to Ceiling |
| Product Type | Dimmable LED Square Ceiling Light |
| Power Options | 28W / 36W / 40W / 48W |
| Light Colour | Cool White 6500K |
| Brightness | 2240 Lumens |
| Waterproof Rating | IP44 Waterproof |
| Installation Type | Flush Mount Ceiling Installation |



