Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| POWER OPTIONS | 18W / 24W / 36W / 40W / 48W |
| LIGHT COLOUR | 6500K Daylight White |
| BRIGHTNESS | 3240 Lumens |
| WATERPROOF RATING | IP44 Waterproof |
| MATERIAL | Polycarbonate |
| STYLE | Modern Flush Mount |
| Brand | Alpha Lights |
| Style | Modern |
| Special feature | Waterproof |
| Wattage | 18W |
| Color temperature | Cool White |
| Light Fixture Form | Close to Ceiling |
| Product Type | Dimmable LED Square Ceiling Light |
| Power Options | 28W / 36W / 40W / 48W |
| Light Colour | Cool White 6500K |
| Brightness | 2240 Lumens |
| Waterproof Rating | IP44 Waterproof |
| Installation Type | Flush Mount Ceiling Installation |
| Brand | Alpha Lights |
| Colour | Black |
| Material | Metal |
| Style | Retro |
| Room type | Living Room |
| Features | Details |
|---|---|
| Style | Modern |
| Type | Ceiling Light |
| Lighting Technology | LED |
| Room | Any Room |
| Material | Metall + Acrylic |
| Colour | Black/White |
| Light Colour | Cool White / Warm White / Natural White |
| Finish | Painted |
| Installation Area | Indoor & Outdoor |
| Power Source | Corded Electric |
| Control Style | Wall Switch |



