Products tagged with 'outdoor solar wall lights uk'
Filters
Sort by
Display per page
| Brand | Alpha Lights |
| Type | Solar LED Motion Sensor Wall Light |
| LED Type | High-Efficiency LEDs |
| Material | Durabler Plastic / ABS |
£29.99 ex. VAT £17.99 ex. VAT
| Brand: | Alpha Lights |
Light Fixture Form | Flood Light |
| IP Rating | IP65 Waterproof |
| Battery Voltage | 3.7V |
| Power & Plug: | Solar Powered |
| Sensor Type | PIR Motion Sensor |
| Weight: | 250g |
£15.99 ex. VAT £8.49 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | PIR Motion Sensor Solar Light |
| LED Quantity | 368 LEDs |
| Brightness | 3000 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 |
£28.99 ex. VAT £15.49 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | PIR Motion Sensor Solar Light |
| LED Quantity | 210 LEDs |
| Brightness | ~3000 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 |
£28.99 ex. VAT £13.99 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | Solar Motion Sensor Wall Light |
| LED Quantity | 234 LEDs |
| Brightness | ~3000 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 |
£27.99 ex. VAT £14.99 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | Solar PIR Motion Sensor Wall Light |
| LED Quantity | 56 LEDs |
| Brightness | Clear White Illumination |
| Waterproof Rating | IP65 |
£20.99 ex. VAT £12.99 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | Solar PIR Motion Sensor Wall Light |
| LED Quantity | High-Brightness LEDs (~3000 lm) |
| Brightness | Cold White |
| Waterproof Rating | IP65 |
£30.99 ex. VAT £17.99 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | Solar PIR Motion Sensor Wall Light |
| LED Quantity | 77 LEDs |
| Brightness | 2000 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 |
£21.99 ex. VAT £10.99 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | Solar PIR Motion Sensor Wall Light |
| LED Quantity | 576 LEDs |
| Brightness | Cool White (~6000K) |
| Waterproof Rating | IP65 |
£30.99 ex. VAT £16.49 ex. VAT
| Specification | Details |
|---|
| Brand | Alpha Lights |
| Product Type | Solar LED Door & Fence Wall Lights |
| Waterproof Rating | IP65 |
| Colour Options | Warm & RGB (8 Colours) |
£20.99 ex. VAT £12.99 ex. VAT