Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Brand | Alpha Lights |
| Colour | Cool White |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Style | Modern |
| Light fixture form | Wall Mounted |
| Color: | Warm White |
| Indoor/Outdoor usage: | Outdoor, Indoor |
| Special feature: | Waterproof |
| Light source type: | LED |
| Power and Plug Description: | Solar Powered |
| Brand | Alpha Lights |
| Power & Plug: | Solar Powered |
| Indoor/Outdoor Usage: | Outdoor |
| Room Type: | Patio, Deck |
| Material: | Stainless Steel |
| Light Fixture Form: | Floodlight |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Power & Plug: | Solar Powered |
| Room Type: | Patio |
| Material: | Plastic |
| Product Type | Solar Motion Sensor Security Light |
| LED Count | 74 LEDs |
| Design | 3 Adjustable Heads |
| Brightness | 800 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 Waterproof |
| Power Source | Solar Powered |
| Installation | Wall Mounted |
| Features | Details |
| Brand: | Alpha Lights |
Type | Floodlight |
Lighting Technology | PIR |
| Power Source | Corded Electric |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220V |
| Mounting | Wall Mounted |
| Lumens | 1000lm |
| Item Length | 10.5cm |
| Sensor Type | Motion |
| Product Type | Solar Dummy CCTV Security Light |
| LED Count | 8 Ultra Bright LEDs |
| Power Source | Solar Powered |
| Battery Capacity | 1200 mAh |
| Beam Angle | 270° Wide Coverage |
| Waterproof Rating | IP65 Waterproof |
| Brand | Alpha Lights |
| Material | Aluminum + Glass |
| Dimension | 195 × 153 mm |
| Colour | Black |
| Light fixture form | Wall |



