Exclusive offer: Enjoy free delivery on orders above 75GBP!
| Brand: | Alpha Lights |
| Material | Stainless Steel |
| Dimension | 12 * 8.5 * 9.2 cm |
| Bulb Base: | GU10 |
| Color temperature: | Warm White, Cool White |
| Room type: | Terrace, Garage, Balcony, Hallway, Garden |
| Product Type | Solar Motion Sensor Security Light |
| LED Count | 74 LEDs |
| Design | 3 Adjustable Heads |
| Brightness | 800 Lumens |
| Waterproof Rating | IP65 Waterproof |
| Power Source | Solar Powered |
| Installation | Wall Mounted |
| Brand | Alpha Lights |
| Colour | Cool White |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Style | Modern |
| Light fixture form | Wall Mounted |
| Features | Details |
| Brand: | Alpha Lights |
Type | Floodlight |
Lighting Technology | PIR |
| Power Source | Corded Electric |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220V |
| Mounting | Wall Mounted |
| Lumens | 1000lm |
| Item Length | 10.5cm |
| Sensor Type | Motion |
| Light Fixture Form: | Floodlight |
| Indoor/Outdoor: | Outdoor |
| Power & Plug: | Solar Powered |
| Room Type: | Patio |
| Material: | Plastic |
| Brand | Alpha Lights |
| Dimension | 180(L)*130(W)*48 mm(H) |
| Weight | 300g |
| Power & Plug | Solar Powered |
| Material | Plastic |
| Brand | Alpha Lights |
| Power & Plug: | Solar Powered |
| Indoor/Outdoor Usage: | Outdoor |
| Room Type: | Patio, Deck |
| Material: | Stainless Steel |



